fbpx
Sucha pieczęć
Sucha pieczęć znajduje zastosowanie w biznesie gdzie można wykonać wytłoczenia.

Sucha pieczęć – derlin

Czym jest derlin ?

Derlin jest tworzywem sztucznym. Wykonuje się zniego np. awers i rewers na suchą pieczęć. Posiada on takie właściwości jak: wysoką wytrzymałość na rozciąganie, dużą twardość, wysoką stabilność wymiarową, niską chłonność wilgoci. Derlin posiada atesty które dopuszczają go do kontaktu z żywnością. Dodatkowo jest materiałem który nadaje się do grawerowania laserem Co2. Materiał ten wykorzystuje się do wykonania matrycy do suchego stempla.

Czym jest sucha pieczątka ?

Sucha pieczęć jest to urządzenie dzięki któremu jesteśmy w stanie odbić np. na papierze dowolny kształt bez użycia tusz. W specjalnym mechanizmie zostaje umieszczona matryca i patryca. Poprzez odpowiedni docisk wybrany motyw wytłacza wzór 3D na wybranym materiale.

Zastosowanie suchej pieczęci

Przy zastosowanie suchej pieczęci dokumenty i materiały sprawiają wrażenie eleganckich i ważnych. Sucha pieczęć znajduje zastosowanie w biznesie gdzie można wykonać wytłoczenie np. na wizytówce, papierze firmowym, certyfikacie czy dyplomie. Odnajduje również swoje przeznaczenie w rzeczach Handemade jak zaproszenia. Dodatkowo można wykorzystać naklejki samoprzylepne do suchych stempli w kolorze złotym, czerwonym czy srebrnym.